ייעוץ עסקי

תוכנית עסקית

תוכנית עסקית היא מרכיב חיוני של התחלה מוצלחת. הוא מתאר את מטרות העסק ואת המוצר או השירות שאתה משיק. עסק הוא רק טוב כמו צוות שמנהל אותו, כך תכנית עסקית צריכה להסביר את הכישורים והניסיון של כל חבר. ודא להדגיש כל כוכבי על בצוות הניהול. אלה כמה טיפים כדי לעזור לך להתחיל עם הטיוטה הראשונה שלך של תכנית אסטרטגית מקיפה.

לאסוף מידע רקע על התעשייה. מידע הרקע שלך צריך לכלול פרטים על ההיסטוריה של התעשייה, המצב הנוכחי, והשקפת העתיד. אם זה אפשרי, כדאי שתחקרו את התעשייה שאתם משיקים, ותאספו את המידע הזה ממגוון מקורות המידע שאתה אוסף צריך לטפל בכל חששות לגבי הכדאיות של התעשייה. ברגע שיש לך את הרקע מידע, אתה יכול להתחיל כתיבת התכנית העסקית שלך.

תעשה את מחקר השוק שלך. משקיעים ומלווים רוצים לראות הוכחה לביקוש למוצר או לשירות שלך. אם אתה מתכנן להשיק מוצר חדש, או שירות, מחקר שוק הוא קריטי. אתה צריך לעשות מחקר שוק, לא משנה אם אתה מתכנן למכור מוצר קיים או להציע אחד חדש. אתה תהיה מצויד טוב יותר להבטחת מימון וחברי דירקטוריון אם אתה לוקח את הזמן לפתח תכנית עסקית.

בשלב הבא, אתה צריך לאסוף את כל המידע על העסק שלך. כמו כן, אתה צריך לחשוב על ”למה” של העסק שלך. תארו לעצמכם את פרופיל החברה כ ”עליי” דף. אתה צריך להסביר מה החברה שלך עושה, מי אתה, ולמה אתה שונה. ברגע שאתה יצרת את פרופיל החברה שלך, אתה יכול להתאים אישית את החלק הפיננסי של התכנית. כולל הצמיחה הצפויה של העסק והמספרים שיש לך.

הצעד הבא הוא לכתוב סיכום של בניית תוכנית עסקית שלך. זה צריך לכלול את הנקודות העיקריות של העסק שלך, כולל הקונספט שלה, מטרות, והתחרות. התכנית העסקית תתאר גם את הנוף התחרותי, ואתה צריך לכלול את הפרטים של המתחרים שלך בחלק זה. כדוגמה, שוק היעד שלכם הוא שוק המוצרים והשירותים שאתם מתכוונים למכור. המוצר שלך יהיה השוק העיקרי שלך. אתה יכול גם ליצור אתר לחברה שלך.

אם תכתוב את התוכנית העסקית, תצטרך לתאר את פרטי המוצר או השירות שלך. יש לתאר את התהליך והתוצאות של המוצר או השירות שלך בסעיפים הבאים. אתה צריך לתאר את הערך של המוצר או שירות ללקוחות שלך. הימנע משימוש במונחים טכניים. במקום זאת, השתמש במילים פשוטות והימנע ממילות באז של התעשייה. אתה צריך לרשום כל פטנטים וזכויות יוצרים שיש לך במדור המוצרים והשירותים.

אחרי שתרשמו את המוצרים והשירותים שאתם רוצים למכור, תוכלו להתחיל לכתוב את התוכנית העסקית. צריך הרבה מחקר ועבודה קשה כדי ליצור תוכנית עסקית. עליך להקדיש זמן כדי לחקור את המתחרים שלך ולנתח את נקודות החוזק והחולשה שלהם כדי לקבוע מי מהם יצליח הכי טוב. הקהל שלך ומה שהם מחפשים במוצר/שירות שלך הוא גם חשוב. אחרי הכל, מטרת העסק היא לשמח את הלקוח.

תצטרך לנתח את המתחרים שלך כשאתה כותב תכנית עסקית. לכל חברה יש תחרות ישירה ועקיפה. עליך לזהות את היתרונות התחרותיים שלך ולנקוט צעדים להגדילם. אתה צריך לכלול את השמות של מתחרים אלה בתוכנית שלך, כמו גם המוצרים והשירותים שלהם. מחקר השוק יעזור לך לקבוע מה הלקוחות שלהם רוצים. עליך לכלול תיאור מפורט אם אתה מציג מוצר/שירות חדש.

כשאתה כותב את התוכנית העסקית שלך, חשוב שתבין את ה ”למה” שלך להקמת העסק. ה ”למה” שלך הוא החלק החשוב ביותר בתוכנית שלך, וזה חיוני לחשוב על זה כדף ”עלינו” של החברה שלך. ההיסטוריה, המוצרים והאנשים של החברה שלך חשובים. עליך גם לכלול תיאור ברור של הצעת המכירה הייחודית של החברה (USP). החלק הפיננסי של התכנית העסקית שלך יתבסס על המספרים שהרכבת ועל הצמיחה שאתה מצפה לה.