מצבה
מצבות

סוגי מצבות

מצבות הן אנדרטאות המסמנות את קברו של אדם. בין אם אדם היה נוצרי, יהודי או מוסלמי, מצבה היא דרך מסורתית לזכור את יקירם. ישנם סוגים רבים של מצבות. הנה כמה אפשרויות שיש לקחת בחשבון בעת בחירת אחד.

מה מצבות מסמלות?

הסמלים על המצבות יכולים לייצג דברים רבים. חלק מהסמלים הללו מבוססים על אמונות דתיות. לדוגמה, יד על מצבה עשויה לייצג פרידה, ואילו אחרת עשויה לסמל את הקשר בין בעל לאישה. מעיל נשק מלא הוא גם סמל מסורתי, אך הוא עשוי להיות גדול מדי למצבה. לפעמים משתמשים בסמלים במקום.

סמלים אחרים על מצבות עשויים לייצג את מקצועו של האדם. לדוגמה, נשר על מצבה עשוי לייצג רקע צבאי של אדם, או פטריוט אמריקאי. יונה או שקנאי, בינתיים, עשויים לסמל את אמונתו של האדם ברוח הקודש או מסירות למשפחה. באופן דומה, כבש על מצבה עשוי לסמל טוהר ותמימות. זה אולי אפילו מתייחס לישוע המשיח.

סוגים אחרים של מצבות כוללים את אלה שהוזמנו באופן אישי על ידי המנוח. מצבות אלה יכולות לשאת את שם הנפטר וכן את הענפים ושנות השירות. יש משפחות שבוחרות לחצוב את הסמל הצבאי של אהובן בסמן שלהן. סמנים כאלה משמשים לעתים קרובות באנדרטאות לוותיקים, וכוללים את שם המנוח, ארגון צבאי מקוצר ותאריך לידה.

הסמליות של המצבות מורכבת מאוד ורב-פנים. מסיבה זו, יש לגשת לנושא הסמליות של המצבה בראש פתוח ובמינון בריא של ספקנות. עדיף להכין שיעורי בית ולחקור את הנושא ביסודיות. אין תשובה אחת נכונה לשאלה " מה מצבות מסמלות?"

מהם סוגי המצבות השונים?

למצבות יש סגנונות רבים ושונים. חלקם עשויים אבן, אחרים עשויים שיש או עץ. הם עשויים לכלול יצירות אמנות או פרופיל של המנוח. מצבה יכולה להכיל גם תמונה ממוסגרת או קמיע. מצבות מסוימות הן פשוט לוח שעליו כתוב שם ותאריך המוות.

רוב המצבות עשויות גרניט או ברונזה, אך ישנם גם חומרים אחרים בהם ניתן להשתמש. חומרים אלה משתנים בצבעם, החל ורודים ואפורים לשחור וחום. בחלק מבתי הקברות יש כללים נוקשים לגבי החומרים, בעוד שלאחרים אין הנחיות ספציפיות.

מצבה היא לוח אבן המונח בראש קבר או בית קברות לזיהוי הנפטר. הם יכולים להיות עשויים ממגוון חומרים וניתן לעצב אותם כדי לשקף את חיי המנוח. הם עשויים לכלול גם הודעות אישיות, שירים, כתובות או יצירות אמנות.

מצבות עשוי אבן עשוי להיות חלק מלוטש או מושחז. מצבה מלוטשת חלקית מבריקה על הפנים ועל הבסיס. שאר השטח יש לסיים משעמם או המגרש. גימור ניגודיות זה עוזר לך להתמקד בפרטים חשובים, כגון השם והתאריך. עם זאת, מצבות שיש אינן אידיאליות למיקומים בהם תנאי לחות הם גורם. בנוסף, מצבות שיש לרוב אינן מתקבלות בחצרות כנסיות.

מצבות מלוכסנות דומות למצבות זקופות, אך מלוכסנות מלפנים. צורתם מלאה יותר. מצבה משופעת יכולה להיות בעלת גימור שטוח או משופע. הם יכולים לשמש עבור אדם או עבור שני אנשים.

איך לבחור חברה לעיצוב למצבות?

אם אתם מחפשים מצבה בהזמנה אישית, יש לכם כמה אפשרויות. ראשית, אתה יכול ללכת עם חברה מקומית. זה יכול לעזור לך לחסוך כסף ולתמוך בעסקים מקומיים. שנית, ודא כי החברה שתבחר מציע אחריות על המוצרים שלהם. בדרך כלל, מצבה איכותית מגיעה עם אחריות לכל החיים. אם החברה אינה מציעה אחריות זו, עליך לבחור חברה אחרת.

שיש וגרניט הן שתי האפשרויות הפופולריות ביותר למצבות. שתי האבנים אטרקטיביות וניתן למצוא אותן במגוון צבעים וגימורים. שיש הוא חומר יפה, אך זקוק לתחזוקה שוטפת כדי שייראה במיטבו. צפחה היא אפשרות פופולרית נוספת, אך היא נקבובית ועלולה להידרדר עם הזמן.

אפשרות נוספת היא לרכוש מצבה מבית הקברות. רוב בתי הקברות מציעים אותם למכירה על בסיס קמעונאי. אפשרות זו בדרך כלל משתלמת יותר מרכישה מחברה המציעה אפשרות מותאמת אישית יותר. בתי קברות רבים מוכרים גם מצבות פשוטות ואבנים שטוחות, כך שתוכלו לחסוך כסף בקלות תוך קבלת המצבה הטובה ביותר לאהובכם. לפני קבלת החלטה סופית, הקפד להשוות מחירים. המצבות היקרות ביותר זמינות בדרך כלל מבתי קברות וסוחרי אנדרטאות. אם תחליט ללכת בדרך זו, הקפד לבדוק את המוניטין שלהם ולקרוא ביקורות של לקוחות.

אתה צריך גם לחפש מנהל הלוויה. לעתים קרובות, מנהלי הלוויות הם רחומים ויעמידו אותך בנוח מבלי להשתמש בטקטיקות מכירה בלחץ גבוה. עם זאת, למנהלי הלוויות רבים יש מעט ידע על תעשיית המצבות ולא יוכלו לענות על שאלות לגבי מצבות. בנוסף, מחירי המצבה יכולים להיות בקצה הגבוה יותר, ונגישות יכולה להוות בעיה.

לפרטים, הקליקו: https://www.mazvot.com/